Aranżacja

Co zdecydowanie dobrze jest wiedzieć na temat rolet plisowanych?

Posted On
Posted By Anna
Plisy okienne cieszą się coraz większą popularnością ze względu na swoje liczne zalety. Jest to doskonała alternatywa dla klasycznych rolet. Istnieje wiele firm w Warszawie zajmujących się sprzedażą plis okiennych. Niemniej, aby wybrać najlepsze żaluzje plisowane, dobrze jest wcześniej dowiedzieć się paru głównych informacji odnośnie ich. Czym są rolety plisowane? Co koniecznie powinno się na ich temat wiedzieć? Jakie są ich podstawowe zalety? Jak wybrać najlepsze żaluzje plisowane?

Rolety plisowane – czym dokładnie są?

Plisy inaczej nazywane są również roletami plisowanymi. Jest to nic innego, jak materiał zwijany w charakterystyczną harmonijkę. Jego zadaniem jest przede wszystkim zaciemnienie wnętrza i zasłonięcie szyb, niekiedy rolety służą również do dekoracji wnętrz. System składa się za pomocą listewki lub sznurka oraz ustawiać ją w wybranej konfiguracji panując nad ilością przepuszczanego światła. Rolety plisowane wykonuje się z rozmaitych tkanin – najczęściej stosowane są wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne takie, jak przykładowo poliester. 

Rodzaje montażu plis okiennych

Żaluzje można zamontować na dwa sposoby – inwazyjny oraz bezinwazyjny. Pierwszy z nich wymaga wywiercenia dziur w oknie. Rolety plisowane sprawdzą się do każdego rodzaju i kształtu okna, a co więcej nie będą one blokować możliwości otworzenia go na oścież. Chętnie wybierany jest montaż bezinwazyjny. Wiele osób wybiera go, ponieważ nie ma konieczności wiercenia w listwach. Montaż jest możliwy dzięki odpowiednim zaczepom, które zakłada do ramy okna. Zaciski będą znacznie tańszym wyjściem, niemniej trzeba wiedzieć, że mogą się szybciej niszczyć. 

Typy plis okiennych

W sklepach można znaleźć rozmaite rodzaje plis okiennych. Najczęściej kupowane są tradycyjne rolety przystosowane do pionowych okien. Innym wyjściem będą plisy okienne, które sprawdzą się w ramach dachowych. Oprócz tego żaluzje zakłada się do nietypowych okien – sprawdzają się choćby do ram ram okrągłych lub skośnych. 

Plisy okienne – zalety

Rolety plisowane pozwalają na sterowanie wysokością oraz stopnia dopływu światła. Inaczej niż w klasycznych roletach można zasłonić dowolną część okna – przykładowo od połowy w dół. Kolejną zaletą jest prostota użytkowania. Żaluzje są lekkie, wytrzymałe i prezentują się estetycznie, dzięki czemu pasują do większości pomieszczeń. Świetnie pasują do wyposażenia, gdyż można wybrać warianty nie tylko w rozmaitych kolorach, ale także wzorach. Dużo osób wybiera termoizolacyjne plisy okienne, dzięki temu łatwiej jest utrzymać w pomieszczeniu ciepło zimą, a latem tworzywo będzie zapobiegał nagrzewaniu się pokoju.

Jak znaleźć dobre plisy okienne?

Wybranie najlepszych żaluzji plisowanych nie jest skomplikowane, trzeba tylko zwrócić uwagę na parę głównych aspektów. Po pierwsze powinny być one dobrane do kształtu i wielkości ramy okiennej. Podczas wybierania nie można pominąć także tkaniny, której zostały zrobione plisy. Zgodnie z własnymi preferencjami należy wybrać kolor i wzór.
Przy wybieraniu odpowiednich plis okiennych koniecznie dobrze jest zwrócić uwagę na firmę, ponieważ to właśnie ona jest gwarancją wysokiej jakości artykułów. Mnóstwo osób decyduje się na PIOGAL – plisy. Marka jest rzetelna oraz godna zaufania, a także szybko realizuje zamówienia.

Related Post