Sprzątanie

Ile kosztuje firma sprzątająca w Gdańsku i Gdyni?

Posted On
Posted By Anna

Popularnym jest, że firma sprzątająca wynajmowana jest do posprzątania kancelarii, lokali usługowych albo dużych firm. Dość często możemy się spotkać z chęcią wynajęcia takiej firmy w momencie, w którym lokatorzy opuszczają mieszkanie i nie mają czasu albo chęci na sprzątanie, lub zdążyli opuścić mieszkanie i pozostawili burdel, a właściciel nie chce zajmować się tym samemu. Ostatnimi czasy coraz powszechniejsze jest szukanie pomocy w sprzątaniu do zwykłych mieszkań a także domów, w momencie kiedy mieszkańcy nie mają czasu lub umiejętności, a mają pieniądze na firmę sprzątającą. Jak odbywa się taka usługa? Ile kosztuje firma sprzątająca w Gdańsku i w Gdyni i co składa się na te koszta.

Od czego zależy koszt firmy sprzątającej?

Cena sprzątania domów i biur jest uzależniona od tego jak duża jest firma, która będzie to robić. Koszty znalezienia jednej osoby, która pracuje jako sprzątaczka będą niższe od wielkiej firmy zatrudniającej kilkadziesiąt pracowników. Kolejna rzecz, od której będzie zależeć cena serwisu to czy będziemy angażować osobę do jednorazowego sprzątania, czy cyklicznie, na przykład co miesiąc.

Kolejny aspekt to lokalizacja – odmienne koszta za sprzątanie lokali są w Gdańsku niż w małym mieście. Istotne jest też czy Twoje mieszkanie do posprzątania jest w centrum miasta, czy może na przedmieściach.

Poza tym niesamowicie ważna jest wielkość lokalu i jego stan. Znacznie więcej czasu pochłonie posprzątanie 3 piętrowego budynku niż kawalerki. W konsekwencji – im dłuższy czas pracy tym więcej będzie to kosztować. Analogicznie jest z poziomem zanieczyszczenia mieszkania i naszymi oczekiwaniami co do sprzątania. Jeśli wymagamy odkurzenia, umycia podłóg i starcia kurzy to zajmie to raz dwa. Jeżeli natomiast potrzebujemy aby umyć wszystkie okna, fugi i lodówkę, albo żeby posprzątać mieszkanie po remoncie – musimy wiedzieć, że będzie to droższe.

Sprzątanie biura a sprzątanie mieszkania – jaka to różnica?

Samo sprzątanie wygląda zazwyczaj identycznie, zapewne będzie się jednak różnić cena, czas wykonania, a także ilość osób sprzątających. Przy sprzątaniu niewielkiego lokalu wystarczająca jest jedna sprzątająca osoba, biura bardzo często są zdecydowanie większe i jeżeli miałby je sprzątać jeden pracownik to zajęłoby mu to niezmiernie dużo czasu. Z tego powodu w korporacjach zazwyczaj potrzebna jest więcej niż jedna osoba. Różnić może się również obszar obowiązków – w domu priorytetowe jest dla nas pozbycie się kurzu z mebli, zrobienie prania i wyprasowanie go, kiedy w biurach ważniejsze będzie wyczyszczenie biurek, wyniesienie śmieci i zdezynfekowanie łazienek.

Ile kosztuje sprzątanie biur w Gdańsku i Gdyni?

Cena zdecydowanie waha się w zależności od tego, jakie masz potrzeby, jak duże jest mieszkanie do posprzątania i jak często trzeba będzie to wykonywać. Cenniki firm sprzątających w Gdańsku lub Gdyni mogą przedstawiać cenę za godzinę lub za wielkość pomieszczenia. Za wysprzątanie kawalerki powinieneś być przygotowany na koszt od 120 do 150 zł. Jeśli Twój lokal jest większy i ma co najmniej 3 pokoje, ta cena prawdopodobnie wzrośnie nawet do 300 zł. Jeżeli chcesz, żeby bonusowo umyć okna, powinieneś dodać do tej ceny jeszcze trochę pieniędzy. Minimum 30 zł dodatkowo zapłacisz za taką usługę w Gdańsku lub w Gdyni. Jeśli okna są niestandardowej wielkości, lub wymagasz umycia okien balkonowych, to dolicz przynajmniej 40zł. W przypadku kiedy masz domek jednorodzinny należy liczyć się z jeszcze większą kwotą – przynajmniej 100-150 zł więcej będziesz musiał zapłacić w Gdańsku lub Gdyni. Zarządzający biurami będą musieli zapłacić za sprzątanie wyraźnie najwięcej. Cena tej usługi w Gdańsku i Gdyni to co najmniej 500 zł za powierzchnię 100-200m2. 

Pamiętaj, że wymienione tutaj ceny są niezobowiązujące. Wiele zależy od indywidualnych umów z firmą sprzątającą. W Gdańsku i Gdyni na pewno odnajdziesz taką, która zapewni Ci atrakcyjną stawkę. Jedną z polecanych firm w Trójmieście jest cleanness.pl – sprzątanie biur.