Księgowość

Księgowość – wybrać najbliższe biuro czy większą firmę?

Posted On
Posted By Anna

Dla ludzi którzy zaczynają indywidualną drogę z swoim przedsiębiorstwem wybór między mniejszą księgowością a dużym biurem rachunkowym jest zawsze trudny. Wszystko bowiem zależy od tego jakie wymagania posiada konkretna korporacja a także w jakim charakterze możemy ją prowadzić. W jaki sposób dobrać metodę najlepiej dopasowane do naszych potrzeb w temacie spraw finansowych naszej firmy?

O czym trzeba pamiętać podczas wyboru usług księgowych 

Dużą zaletą, z racji na istotę prowadzenia własnego biznesu stanowi to, by indywidualna księgowa dysponowała dla nas czasem oraz możliwość pozostania w stałym kontakcie. Często zdarzają się sytuacje niezależne od nas, przez które nie mamy możliwości dojechać na umówioną porę do siedziby firmy co może nam komplikować rozwój wydarzeń. Musimy zatem zwrócić uwagi na to, by wybrana przez nas instytucja miała niżej wymienione przymioty:

  • Łatwy oraz szybki przyjazd – w razie potrzeby pilnego kontaktu
  • Jest ulokowana w bliskiej odległości od nas – to pozwala oszczędzić czas na dojazdy a także stanowi ogromny komfort w razie zaskakujących sytuacji
  • ilość pracowników – tak, by w przypadku choroby albo czasowej niedyspozycji pracownika, który rozlicza naszą korporacje, nie doszło do zaległości

Biorąc pod rozwagę wszystkie aspekty, rozbieżność pomiędzy małym a dużym biurem rachunkowym nie jest nazbyt duża. W pierwszej kolejność wynika to z tego, że w każdym w dwóch przypadków, mamy do czynienia z osobistą księgową dla której, rzecz jasna, będziemy klientem. Są osoby, które są zdania, iż duże biuro rachunkowe jest dla nas bezpieczniejsze przez opinię a także sam fakt wielkości – więcej pracowników = brak problemów w temacie płynności obsługi. Jednak nie jest powiedziedziane że tak będzie, gdyż większe przedsiębiorstwo to również większa odpowiedzialności a także duża liczba zleceń i posiadanych zleceniodawców – co może sprawić, że biuro przestanie wyrabiać się o czasie z naszymi zaleceniami przez natłok obowiązków. 

Mniejsze lub większe biuro księgowe?

Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. W małych biurach rachunkowych mamy mniej księgowych, ale są oni dla nas bardziej dostępni i z uwagi na to, iż w większości są to firmy, które znajdują się w niedalekim otoczeniu. Z kolei dużym plusem wybrania usług większych biur jest to, że posiadają oni dużo pracowników a przez to, w przypadku choroby lub niedyspozycji naszej księgowej, mamy pewność, iż niezmiennie będziemy dobrze obsłużeni.

Właściciel, musi przeanalizować obie propozycję w zależności od osobistych potrzeb i dopasować je do siebie. Prywatna księgowa kraków w takich metropoliach jak Kraków, Łódź czy Warszawa, zawsze będzie niełatwym wyborem, ponieważ zwłaszcza w dużych miastach wybór jest bogaty a przez to trudniejszy.