Aranżacja

Poznaj wyjątkowe realizacje architekta wnętrz z Poznania

Posted On
Posted By Anna

W dzisiejszym wpisie pokazujemy wspaniałe projekty stworzone przez Home Plan – architekt wnętrz w Poznaniu.

Kancelaria adwokacka w Poznaniu

W pomieszczeniu znajdują się szklane drzwi a także ściany a także duże okna z drewnianymi ramami. Dzięki temu pomieszczenie jest jasne. Obok każdego okna znajdują się szare zasłony. W centralnej części pomieszczenia umieszczony został porządny ciemnoszary stół, a wokół niego jasno szare krzesła z metalowymi nóżkami. Zaraz obok okna balkonowego w ścianie jest zamontowana szafka na książki. Regał posiada 6 półek i jest w kolorze ciemnego brązu. Architekt wnętrz mądrze wmontował go w ścianę, w ten sposób nie zabiera prawie wcale miejsca.

Na suficie powieszone zostały dwie czarne lampy. Przypominają duży kapelusz słomkowy albo parasol na słońce. Posiadają zamontowane dosyć spore żarówki, dzięki czemu tuż po zmroku pokój może być dobrze oświetlony.

Mieszkanie dwupoziomowe w Poznaniu

Pierwszy poziom lokalu w Poznaniu składa się z salonu połączonego z kuchnią. Możemy w nim zobaczyć bardzo funkcjonalne parapety, które są również stołem kuchennym. Przy białych parapetach ustawiono 2 wysokie, barowe stołki a siedząc na nich można obserwować jaka jest pogoda za oknami. Pod parapetem w części kuchennej została zamontowana szafka w kolorze białym – tak samo jak wszelkie meble w tej części mieszkania. Zaraz nad zlewozmywakiem i ladą została zawieszona półka, dzięki czemu kuchnia otrzymała ekstra miejsce na doniczki z kwiatami i nieduże przedmioty, które są często używane. 
Architekt wnętrz zgrabnie oddzielił kuchnię od części salonu przy użyciu różniącej się podłogi – znajdują się tam interesujące kafelki w kształcie sześciokątów i w dodatku w różnych akcentach szarości. W salonie dla odmiany jest podłoga drewniana. W części salonowej, ale zaraz obok kuchni postawiono duży stół w czarnym kolorze, a przy nim nie takie same krzesła – zarówno czerwone, białe ale również czarne. Tuż nad stołem wisi biała lampa, która oprócz ładnego wyglądu jest też użyteczna i możliwe jest jej przemieszczenie w inne fragmenty pokoju. W salonie parapet również nie jest niepraktyczny – wszędzie stoją kwiaty a na dodatek została pod nim stworzona biblioteczka.
Na przeciw kuchni przy ścianie postawiono grafitową kanapę – narożnik. Przed nią położono stylowy czarno-biało-szary dywan z azteckimi rysunkami. Na dywanie stoi stolik kawowy, która ma barwę jasnego brązu, a szary bieżnik doskonale wpasowuje się do stylu kanapy i dywanu. Tuż obok kanapy postawiono lampę stojącą, która powoduje, że nawet po zmroku czytanie książki nie będzie problemem. Zaraz obok lampy znajdują się stylowe drewniane schody z białą balustradą, które zaprowadzą Cię na drugi poziom lokalu w Poznaniu.

Mieszkanie w Poznaniu

W mieszkaniu w Poznaniu architekt wnętrz z Home Plan zajął się zaprojektowaniem łazienki. Zostały w niej założone nowoczesne czarne kafelki. Kafelki nie nie mają kształtu standardowych kwadratów, ale mają budowę rombu a dodatkowo są ułożone na ścianie naprzemiennie, tak, że wyglądają jak strzałki w dół i górę. W łazience wstawiono białą szafkę z czarnym blatem, a na nim biały prostokątny zlew z metalicznym wysokim kranem. Nad zlewem architekt wnętrz postanowił powiesić okrągłe lustro, a obok niego czarną lampę – kinkiet. 
Dodatkowo w mieszkaniu w Poznaniu Home Plan postanowiło postawić sporej wielkości białą szafę, która elegancko dzieli przedpokój od salonu. Szafa ta posiada drewnianą dziurę, która jest w tym samym czasie ławką, na której można przykładowo ubrać się, ale jest także wieszakiem na okrycia wierzchnie oraz torebki.

Dom z basenem

W domu z basenem architekt wnętrz postawił na bardzo niespotykany zabieg – betonowy sufit. Doskonale współgra z pokojem dziennym i pokojem dziecięcym. W salonie pięknie harmonizuje się to z paleniskiem oraz przestrzenią do trzymania drewna oraz grafitowym narożnikiem. W dodatku mieszkanie ma drewniane, ciemnobrązowe panele i bardzo duże okna, które zostały wstawione na długości całej ściany. Do betonowego sufitu doskonale dobrane są żaluzje, które wiszą w oknach.
Identyczne żaluzje i panele znajdują się także w pokoju dziecięcym, w którym położona jest biało-szara tapeta, przedstawiająca drzewa. Pod ścianą z tapetą architekt wnętrz postanowił postawić białe łóżko w kształcie domku. W centralnym punkcie pomieszczenia natomiast ułożony został dywan w kolorze białym oraz kolorowe poduszki. Zastosowane kolory doskonale ze sobą grają i mimo tego, że użyto duże ilości bieli i szarości – lokal jest wesoły.

Related Post