Edukacja

Przyjazne przedszkole – co to oznacza w praktyce? Dlaczego warto pomyśleć o tym, aby wysłać naszego malucha do takiego właśnie przedszkola?

Posted On
Posted By Anna

Psycholodzy razem sądzą, iż dzecięce lata to pierwszorzędny okres w życiu człowieka. W tym czasie kształtuję się wiele mechanizmów również fizycznych, ale przede wszystkim psychicznych. Dlatego tak ważna, zwłaszcza we wczesnym dzieciństwie, jest odpowiednia i kompleksowa piecza nad małym człowiekiem.  

Przedszkole to kraina, która została stworzona dlatego, aby sprawować piecze nad dziećmi. Renoma tej placówki wzrasta zwłaszcza w gronie rodziców, którzy chcą, żeby ich dzieci znajdowały się w miejscu, gdzie staną się chronione. Troska rodziców o swoje dzieci jest oczywiście zrozumiała – podczas gdy oni są w pracy, chcą wiedzieć, że w tym czasie ich pociechy bawią się pod nadzorem opiekunów. rola wychowania przedszkolnego rokrocznie rośnie – przez co wymagania w stosunku do placówek również.

Co jest niezwykle ważne w tworzeniu przyjaznego przedszkola? I w jakich miastach powinniśmy ich szukać?

Najważniejszym elementem tworzenia pozytywnych relacji z dzieckiem jest czas, który spędza z nim wychowawca – na poznanie jego potrzeb i zainteresowań. W tym zakresie wśród polskich przedszkoli prym wiodą przedszkola prywatne, które zatrudniają najlepiej profesjonalnych opiekunów. 

Przyjazne przedszkole w Toruniu to miejsce, gdzie rodzice i dzieci czują się dobrze. Stąd też wymagana jest duża częstotliwość rozmów opiekunów z nauczycielami tak, żeby powstało między nimi wzajemne poczucie zaufania. Przedszkole, powinno wiązać się zedukacją, zabawą a także świetnie spędzonymi latami, to sprzyja maluchom w natychmiastowej asymilacji do nowo poznanego otoczenia oraz sprawia, że maluch chętnie oraz radością na twarzy chodzi. najważniejsza rzecz zarówno dla opiekunów jak i dla samego przedszkola. 

Według statystyk satysfakcji matek i ojców w czołówce najbardziej docenianych placówek w segmencie przedszkoli prywatnych na ten moment znajdują się takie miasta jak: Kraków, Rzeszów, Toruń, Warszawa, Poznań oraz Łódź. W przypadku placówek niepublicznych – wyróżniają je w pierwszej kolejności poziom opieki nad dziećmi oraz różnorodność gier i zabaw, które rozwijają dzieci. 

kluczowe cechy przyjaznego przedszkola:

  • Wzajemne oddziaływanie maluchów rodziców i wychowawców na najlepszym szczeblu – stałe przekazywanie rodzicom informacji o progresie, pochlebiające komentarze, ale również obustronne porady
  • Posiadająca wysokie kwalifikacje kadra wychowawców a także właściwie ułożona kadra kierownicza
  • Najistotniejszym fragmentem, na który zwraca uwagę grono pedagogiczne, stanowi postęp maluchów na każdej płaszczyźnie
  • Dzieci pomnażają indywidualne zainteresowania i talenty a także mają podczas tego zapewnione kompleksowe oparcie a także wszechstronną opiekę dorosłych
  • Każdy maluch jest ważny – indywidualne nastawienie do malucha, zaowocuje wykryciem jego talentu
  • Przywiązywanie wagi do preferencji np. w temacie jadłospisu – tutaj także powiela się punkt o obustronnej konsultacji między mamą i tatą oraz wychowawcami

Related Post